Kiberg ønsker Bjørn Ronald
| Bjørn Ronald Olsen er ønsket som ny eier av Arctic Kiberg. |
Olsen eier fra før fiskerikonsernet Storbukt Fiskeindustri i Honningsvåg, som omfatter fiskeribedrifter både i Honningsvåg, Kamøyvær og i Porsanger samt salgsselskapet Cape Fish. Snart kan han knytte Arctic Kiberg til sin portefølje dersom han får på plass en akseptabel finansieringsløsning.
Favoritt
I tillegg er det en gruppe bestående av fiskere med Arne Pedersen i front, mangeårig ansatt ved bedriften Alf Martin Jensen og salgsselskapet ICE-Fish, som har meldt sin interesse for anlegget.
Ifølge Alf Martin Jensen er denne gruppen imidlertid kun å oppfatte som en reserve, og har et ønske om at nettopp Olsen skal komme inn.
Tre falt fra
Det var ved nyårsskiftet at dagens eier 3T-konsernet i Trondheim gikk bredt ut og signaliserte at de trekker seg ut av fisk og ønsker å ha avviklet engasjementet innen 1. februar.
Rett etter offentliggjøringen meldte fem selskap sin interesse, men på grunn av det hurtige tempoet falt tre raskt av. Dermed gjenstår det nå to aktører.















