Russetalen

Russetalen

Lokal
Raymond Elde
Publisert : 17.05.2026 20:00

!Honningsvåg idrettshall søndagRødruss Emma Thomassen holdt russetalen i Honningsvåg på nasjonaldagen.

I talen understreket hun at 17. mai ikke lenger markerer slutten på russetiden, men starten, og at årets feiring allerede er i gang.

Thomassen fortalte at russen startet feiringen natt til 14. mai, og at mange fortsatt har eksamener foran seg. Hun pekte på at endringen i russetiden først og fremst handler om å få gjennomført skriftlige eksamener før feiringen starter for fullt.

-- Uansett startdato så handler russetiden om alt vi har jobbet for, alle prøvene, alle innleveringene og alle timene foran matteboka, sa rødruss, Honningsvåg, Emma Thomassen, i talen.

Videre la hun vekt på fellesskapet blant avgangselevene. Mange har gått i samme klasse i opptil 13 år, mens andre bare har kjent hverandre i kortere tid. Likevel beskrev hun et tett samhold, der de har delt både skolehverdag, fritid og feiring.

Thomassen sa det vil bli uvant å gå inn i en ny hverdag etter sommerferien, uten å være samlet i de samme klassene, men uttrykte samtidig glede og forventning til framtiden.

Hun rettet også en tydelig takk til lærerne for innsatsen gjennom
skoleårene, og trakk spesielt fram Dagfinn og Heidi, som hadde laget frokost til russen på morgenen 17. mai.

Avslutningsvis oppfordret hun russen til å ta vare på hverandre og inkludere alle i feiringen, uansett hvor veien går etter sommeren. Hun avsluttet med å takke for 13 år sammen og gratulerte Honningsvåg med dagen.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS