10. september starter filmfestivalen
Åpning av filmfestivalen i 2024. (Arkivfoto)

10. september starter filmfestivalen

Det nærmer seg en ny filmfestival.
Filmfestivalen
Raymond Elde
Publisert : 19.08.2025 16:00

Nordkapp Filmfestival starter 10. september med visning av «Affeksjonsverdi» av Joachim Trier, etterfulgt av fyrverkeri før HMF spiller i toget ned til Perleporten for åpningsfest. 

--Med oss på åpningen i år har vi Luke Elliot som vil glede oss med sitt musikalske talent, skriver filmfestivalen i en pressemelding.

--Vi er verdens nordligste filmfestival og eneste filmfestival i Finnmark fylke, og arrangeres i år for 22. gang siden oppstart i 2004. Filmfestival sin profil og fokus er på formidling av film basert på festivalens geografiske beliggenhet, fiskeri som primærnæring, samisk og Nordnorsk film. Nordkapp Filmfestival er en liten og intim filmfestival som har som mål å by på seg selv, formidling av regional og lokal kultur, gi publikum og gjester en annerledes filmfestival og opplevelse, skriver Elin Malene Berg, produsent Nordkapp Filmfestival.

--Torsdag 11. september byr vi på den berømte filmquizen med Hogne Heir Statle, som tidligere år har bydd på både filmmusikk og dukketeater. Fredag og lørdag, kan du nyte live musikk i vårt festivaltelt på rådhusplassen. Lørdag byr vi på kulinarisk kino i samarbeid med Snoy, ifølge pressemeldingen. 

--Vi vil slippe flere nyheter framover med filmvisninger og arrangement. Følg oss på facebook, skriver filmfestivalen.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS