Kai fra Båtsfjord vant 3,3 mill.
- Jeg tror jeg besvimer ! Slik reagerte Kai Larsen (55) fra Båtsfjord i Finnmark, da Norsk Tipping kunne overbringe beskjed om at han vant 3,3 millioner kroner på Lotto 27. oktober.
- Du vil ikke si at du ringer for å fortelle at jeg har vunnet i Lotto? Dette kan ikke være sant, utbrøt Kai, da Norsk Tipping endelig fikk fatt i ham i Benidorm i Spania. Der bor han nemlig sammen med kona i ti av årets måneder.
- Jeg passer på å levere en ti-ukers kupong før jeg reiser hver høst. Hvis en ikke leverer kan en jo ikke vinne, jublet Kai.
- Kona står ved siden av meg - hun kommer til å besvime hun også, fortsatte Kai. Han forteller videre at han og kona bor i Spania for å lindre Bechterew-sykdommen og konas leddgikt.
- Og nå var det altså vår tur - det er ikke til å fatte, sa han, lettere lamslått. Kai forteller videre at han så på Lotto-trekningen. - Vi har norsk tv her, og jeg oppfattet at det var tre vinnere. Men jeg trodde da vel aldri...nei, dette er ikke til å fatte, sier han videre.
Kai Larsen forteller videre at kvitteringen nok ligger hjemme hos broren, så tallene får han ikke kontrollert, men så lenge spillet er registrert på ham, kommer premien automatisk inn på konto.
- Vi har snakket om at hvis vi vinner i Lotto, skal vi bygge glassvegg rundt terrassen. Nå setter vi i gang, sa Kai. (Norsk Tipping)















