Pressemelding

Bauer Media AS - 23.04.2026

Øystein Bogen tar oss med til verdens brennpunkter

I 30 år dekket han kriger, katastrofer og politiske omveltninger for TV 2. Nå forteller Øystein Bogen historiene, også det som ikke fikk plass i nyhetssendingene. «Med egne øyne» er tilbake med en ny sesong, og den starter der det virkelig brenner.

I den nye serien tar Bogen lytterne med til steder han selv har dekket fra første rad: pirater i farvannene utenfor Somalia, tsunami- og jordskjelvkatastrofen i Japan der han selv sto med et pipende strålemåler mens Fukushima-kraftverket kollapset, og flyktningkrisens rå virkelighet på grensa i Hellas.

Han er også til stede i skuespillet av et valg i Lukasjenkos Belarus. Bogen tar også lytterne med til Trumps absurditeter i USA.Et av de mest personlige kapitlene handler om koronapandemien. Mens resten av verden satt på hjemmekontor, var Bogen på jobb i landene der viruset herjet hardest. Prisen var 104 (!) dager i hjemmekarantene etter utenlandsopphold. 

Produsent Thomas Alsaker i Bauer Media sier første sesong var så spennende at han måtte overbevise Bogen om å lage en sesong til.– Bogen er helt spesiell. Det han har gjennomlevd, og måten han forteller det på, er i en klasse for seg. 

Øystein Bogens historier kan lastes ned gratis der du ellers hører podkaster.

Annonse:
Bransjeguiden

Siste nytt:



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS