Finjord har sin siste dag i fotballkretsen
Roger Finjord, den nye skipresidenten, har tirsdag sin siste dag som daglig leder i Finnmark Fotballkrets.
I en e-post takker han klubbene, partnere og media for samarbeidet gjennom mange år.
--Det har vært et privilegium å få jobbe sammen med så mange engasjerte mennesker som hver eneste dag skaper aktivitet, fellesskap og fotballglede for barn, ungdom og voksne over hele Finnmark, har Roger Finjord skrevet i e-posten.
Han går inn i rollen som skipresident med stor ydmykhet og entusiasme. Han innrømmer at hjertet alltid vil ha en sterk tilknytning til finnmarksfotballen, og alle menneskene som hver dag gjør en forskjell i klubbene og fylket vårt.
--Når jeg ser tilbake på årene i Finnmark Fotballkrets, er det mye å være stolt av. Sportslige resultater er viktige, men det som kanskje gjør meg aller mest stolt, er at fotballen i Finnmark har vist at den kan ta et samfunnsansvar langt utenfor fotballarenaen. Sammen har vi vist at Finnmark er fylket med størst avstand mellom husene – men også størst nærhet mellom menneskene. Sammen med kommuner, næringsliv, frivillighet og ildsjelene har vi samlet oss rundt Jakten på bolyst, Lys mellom husan og nå Mii–Met–Vi, har Finjord skrevet i e-posten.
Roger Finjord har permisjon som daglig leder i Finnmark Fotballkrets mens han er skipresident. Anders H. Abrahamsen overtar som daglig leder i fotballkretsen.
















