
Rekordoverskudd for bryggefestivalen
Verdens Nordligste Bryggefestivalen hadde rekordbesøk, rekordomsetning og rekordoverskudd, penger som har gått til Skarsvåg Bygdelag og det nye grendehuset i Skarsvåg.
Andreas Børvik som har vært festivalsjef i fem år, er hemmelighetsfull når det gjelder tallene. Han forteller at totalt de siste fem årene er det millionoverskudd fra festivalen.
Børvik forteller at festivalen de siste fem årene har fått et godt rykte, et rykte som hjelper med å få publikum og artister til Skarsvåg. Han skryter av samarbeidet med Kokelv Live, et samarbeid som har vært fruktbart for Skarsvåg Bygdelag.
Ettersom styret i Skarsvåg Bygdelag skal involvere seg mer i driften av Verdens Nordligste Bryggefestival, er Andreas Børvik på tur ut av festivalen. Han håper styret i bygdelaget klarer å videreføre det gode arbeidet som har blitt lagt ned i festivalen de siste fem årene.