Pressemelding
Gaute Berg Næss er tilbake med nytt program
I «Gautes dokumentarprogram» skal Gaute Berg Næss utforske de store og små spørsmålene i livet.
De fleste kjenner ham fra NRK-programmet «Gauteshow». Nå har Gaute Berg Næss forlatt pulten sin for å lære mer om seg selv og det han er opptatt av.
Næss vil dykke dypere ned i temaer han lenge har tenkt på, men aldri kommet til bunns i. Han vil blant annet finne ut av hvordan man kan skape barndomsminner, hvordan han kan bli bedre likt og hvordan han kan bruke tiden sin bedre.
– Jeg har så mange spørsmål jeg ikke fikk stilt i «Gauteshow». Derfor har jeg reist rundt i landet for å møte mennesker som kan hjelpe meg med å finne ut av alle disse tingene. Publikum kan glede seg til et program fullt av lærdom, humor, varme og alvor. Og ikke minst bli kjent med nye fjes som jeg har hatt æren av å møte i dette herlige programmet, sier Næss.
Et annerledes humorprogram
Det er produksjonsselskapet Munter som produserer «Gautes dokumentarprogram» for NRK. Det var de samme gutta som produserte «Gauteshow».
De har nok en gang lagd et humorprogram, men denne gangen med en litt annen vri.
– Etter suksessen med «Gauteshow» skal Gaute nå utforske nye sider av seg selv som programleder og menneske. Han vil nok oppleves som annerledes, for her er det undring og rariteter som leder vei, heller enn provokasjon. Vi gleder oss til å vise dette programmet til publikum, sier Christina Rezk Resar, redaksjonssjef i NRK Underholdning og fiksjon.
Alle seks episodene publiseres torsdag 7. august i NRK TV.
/////
Om serien
Tittel: Gautes dokumentarprogram
Premiere: Alle episodene publiseres torsdag 7. august i NRK TV
Antall episoder: 6 episoder
Sendes lineært: Fredager kl. 23.15 på NRK1
Produsert av: Munter for NRK
Programleder: Gaute Berg Næss
Prosjektleder, NRK: Marit Støre Valeur
Redaksjonssjef, NRK: Christina Rezk Resar
Redaktør: Charlo Halvorsen