
Kokebok fra Skarsvåg
Under bryggefestivalen i Skarsvåg stekte forfatter Lill-Karin Sanna og fotograf Torunn Brånå fiskebrød, og solgte kokebok med oppskrifter fra Skarsvåg.
--Helt fra jeg var lita jente hjalp jeg til hjemme og jeg lærte å lage mat. Vi har så mange gode råvarer og er ikke flinke nok til å trekke fram mattradisjonene. Etter at jeg ble pensjonist fikk jeg bedre tid og ønsket å gi noe tilbake til Skarsvåg. Vi har intervjuet og tatt bilde av dem vi har fått oppskrifter fra. Det er mest fiskeretter, men også andre godsaker. Jeg har bodd i Tyrkia de siste årene og har fått trykket boka der. Alle tekstene er på norsk og engelsk, sier Lill-Karin Sanna til Radio Nordkapp.
--Jeg har spist meg gjennom alle rettene i boka og det er mye godt. Favoritten er nok fiskebrød, sier fotograf Torunn Brånå.