GLØD til Lakselv og Honningsvåg
Scene Nord kommer med gruppa GLØD til Hos Magnus i Lakselv på fredag og Perleporten Kulturhus i Honningsvåg på lørdag. Publikum kan vente en kveld der nordiske folketoner møter argentinsk og finsk tango i et spesielt musikalsk uttrykk.
-- Det er tango, egne sanger og viser som har blitt arrangert til tango av min kollega Bendik Lund Haanshus, sier Lena Jinnegren til Radio Nordkapp.
På Finnmark-turneen består bandet blant annet av Haanshus på gitar, Ragnhild Furebotten på fele, Knut Erik Sundquist på kontrabass, Kristian Ofstad Lindberg på piano, Olle Linder på slagverk og mandola, samt Runa Bergsmo på cello. Flere av musikerne har tilknytning til Scene Nord.
Jinnegren forteller at responsen fra publikum så langt på turneen har vært svært god. Målet er å formidle følelser og stemninger gjennom musikken, samtidig som konsertene også har rom for humor.
--Vi har fått veldig gode tilbakemeldinger, og folk synes det både griper og treffer. Vi forsøker å formidle følelser og stemninger, men har også funnet plass til humor, sier Jinnegren.
Hun forteller også at finsk tango har fått en naturlig plass i repertoaret.















