Stenger deler av Nordvågveien onsdag kveld
Området som stenges er merket med rødt kryss på kartet og omkjøringen er merket med svarte piler.

Stenger deler av Nordvågveien onsdag kveld

Deler av Nordvågveien blir stengt, men med omkjøringsmuligheter.
Samferdsel
Raymond Elde
Publisert : 07.09.2026 13:30

Nordkapp kommune informere om at det onsdag kveld 9. september klokken 19 blir stenging av deler Nordvågveien, på grunn av arbeid med vann og avløp.

Det blir stengt like ved krysset til Kirkegata, Porsangergata, for å legge en vannledning over fylkesveien.

Stenging blir på Honningsvåg-siden av krysset til Kirkegata, rett nedenfor driftsbygningen til Kirkegården. Det blir omkjøring via Laksefjordgata, med varighet fram til torsdag morgen. Det vil bli merket omkjøring i begge endene av Laksefjordgata. 

Trafikk som kommer fra Nordvågen-siden og ikke skal forbi krysset til Kirkegata, for eksempel til Sykestua, skal ikke skal kjøre Laksefjordgata, de kan bruke Nordvågveien fram til krysset Prestebakken.
 
Det vil bli økt trafikk i Laksefjordgata som følge av omkjøring. Nordkapp kommune henstiller derfor på det sterkeste at det ikke parkeres biler i Laksefjordgata så lenge omkjøring varer, for å få en så smidig trafikkflyt som mulig. 

Nordkapp kommune beklager ulempene dette medfører.






Annonse:
mailto:jon.r.cock@gmail.com


Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS