Forsvarsbygg signerte kontrakt for vedlikeholdssenter til radaranlegg
Den tekniske understøttelsen av Norges nye radarkjede vil skje med utgangspunkt i tre regionale vedlikeholdsssentre. Illutrasjon av radaranlegget på Nordkapp, som er under bygging. (Foto: Forsvarsbygg)

Forsvarsbygg signerte kontrakt for vedlikeholdssenter til radaranlegg

Entreprenør Harald Nilsen AS skal også bygge nytt radaranlegg i Nordkapp.
Næring
Raymond Elde
Publisert : 18.03.2026 05:30

Finnmarksbaserte Entreprenør Harald Nilsen AS har fått oppdraget med å bygge det regionale vedlikeholdssenteret på Sørreisa. Kontrakten har en verdi på 88,7 millioner kroner inkludert mva.

Selskapet har tidligere fått anbudet med å bygge nytt radar-anlegg på Magerøya.

Det var Alta-baserte Entreprenør Harald Nilsen AS som vant kontrakten for byggearbeidene for det nye vedlikeholdssenteret. 

--Forsvarsbygg er opptatt av å bidra til lokalt og regionalt næringsliv og er glade for å få Entreprenør Harald Nilsen AS med på laget for å bygge enda mer forsvarsevne. Vi ser fra både denne og andre anbudskonkurranser i Nord-Norge at lokale og regionale entreprenører er meget konkurransedyktige, sier Ylva Sneve, totalprosjektleder i Forsvarsbygg, i en pressemelding.

Innen 2030 skal Forsvarsbygg bygge totalt elleve radaranlegg. Fem av disse vil ligge i Nord-Norge. De nye radaranleggene vil bidra til å styrke Norges forsvarsevne, og være NATOs øyne i nord, blant annet på Lille Kappa, syd for Nordkapp-platået.

Vedlikeholdssenteret Sørreisa skal blant annet ha ansvaret for driften av den nye radaren på Magerøya.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS