Gebyr til Finnmarkssykehuset på 695 000 kroner
Onsdag kom konklusjonen fra Klagenemnda for offentlige anskaffelser i saken som omhandler Finnmarkssykehusets innkjøp av konsulenttjenester i 2024. Klagenemda varsler et gebyr til Finnmarkssykehuset på 695 000 kroner for brudd på regelverket.
Styreleder Lena Nymo Helli i Finnmarkssykehuset tar konklusjonen til etterretning.
- Konklusjonen til Klagenemnda er ikke overraskende, og i tråd med konklusjonene i Hjort-rapporten som ble presentert i fjor høst. Vi tar denne saken på største alvor, og det er satt i gang flere forbedringstiltak internt i Finnmarkssykehuset, for å unngå at noe slikt skjer igjen. Blant annet er retningslinjene forbedret, og det er satt i verk tiltak for å styrke kompetansen på dette området, sier Helli i en pressemelding.
Styrelederen forteller at Finnmarkssykehusets administrasjon nå gjennomgår hele dokumentet, for å se om det er forhold som må kommenteres før det settes to streker under svaret.
















