Levert mer enn på samme tid i fjor
Stor aktivitet på kysten i Finnmark. (Illustrasjonsfoto)

Levert mer enn på samme tid i fjor

Fisknytt fra Norges Råfisklag.
Næring
Raymond Elde
Publisert : 02.02.2026 21:59

I takt med skreiens vandring ned til kysten for å gyte, fanges det mer og mer torsk. Tilgjengelighet og værmessige gunstige forhold har ført til at det så langt i år har blitt levert mer torsk enn i fjor. 

Aktiviteten er foreløpig størst i kystområdene i Vest-Finnmark og Troms. Samtidig ble det levert mindre av artene sei, hyse og kongekrabbe. Det er også stor aktivitet i havfiskebåtenes fiske, og det ble levert ombordfryst fisk og skalldyr fanget med trål, teiner, autoline, snurrevad og garn, skriver Norges Råfisklag i Fisknytt. 

Av omsetningen av fersk torsk i uke fem, fra mandag 26. januar til søndag 1. februar, er 1.710 tonn tatt på garn, 710 tonn på snurrevad, 200 tonn på trål, 180 tonn på line/autoline og 50 tonn på juksa. 

1.580 tonn ble levert i Vest-Finnmark, 600 tonn levert i Troms, 300 tonn i Vesterålen, 280 tonn i Øst-Finnmark, 60 tonn i Lofoten/Salten og 40 tonn i området Helgeland-Nordmøre.

 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS