Utbetalt over 42 millioner kroner i spillemidler
Spillemidler betalt ut i forbindelse med anlegg i hele fylket. (Illustrasjonsfoto)

Utbetalt over 42 millioner kroner i spillemidler

Nordkapp har anlegg som er finansiert av spillemidler, overskuddet til Norsk Tipping.
Politikk
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 22.12.2025 01:30

I tillegg til de 42 millionene til anlegg for idrett og fysisk aktivitet har Finnmark fylkeskommune utbetalt over 800 000 kroner til kulturbygg i 2025.

I 2025 har Finnmark fylkeskommune utbetalt 42 242 000 kroner i spillemidler for anlegg til idrett og fysisk aktivitet. Pengene er tildelt over søknads år 2021–2025, ifølge en pressemelding fra fylkeskommunen. 

Totalt er det 63 anlegg som har fått slutt-, eller delutbetaling av spillemidler i 2025. Disse anleggene er fordelt om i hele fylket og ligger i kommunene: Alta, Hammerfest, Nordkapp, Karasjok, Båtsfjord, Tana, Berlevåg, Kautokeino, Sør- Varanger, Porsanger, Vadsø, Hasvik og Nesseby. 

I samme periode har tre kulturbygg fått utbetaling på totalt 809 000 kroner i kommunene Alta, Gamvik og Vadsø.

Finnmark fylkeskommune tildeler og utbetaler hvert år spillemidler til anlegg for idrett og fysisk aktivitet og kulturbygg. Spillemidler er overskudd fra Norsk Tipping. Anleggseier kan be om opptil 85 prosent delutbetaling før anleggets ferdigstillelse eller be om sluttutbetaling når anlegget er ferdigstilt.






Annonse:


Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS