Siste papirutgave av Finnmarksposten
Forside siste papirutgave av Finnmarksposten. Første utgave av Fp etter at Amedia overtok 21. oktober 1993.

Siste papirutgave av Finnmarksposten

Nå har Finnmarksposten produsert sin siste papirutgave av avisa.
Lokal
Raymond Elde
Publisert : 18.12.2025 13:30

Torsdag 18. desember 2025 er en historisk dag for Nordkapp. Datoen vil bli husket for den siste papirutgaven av Finnmarskposten.

Finnmarksposten legger ned papirutgaven for å satse fullt ut på digitale plattformer.

Finnmarksposten er fylkes eldste avis og har kommet ut på papir siden 1866. Avisa startet opp i Hammerfest og ble i 1958 flyttet til Honningsvåg.  

Finnmarksposten gikk konkurs 13. januar 1989. En av årsakene til dette var at avisa ble partipolitisk uavhengig, og ikke lengere fikk penger fra Høyres pressefond.

Stor lokal innsats fikk avisa tilbake igjen 22. desember 1989. Finnmarksposten gikk konkurs igjen i 1993, og da overtok Finnmark Dagblad. Siden den gang har Finnmarksposten vært en del av Amedia.

I 2018 lanserte Finnmarksposten nettsiden Finnmarksposten.no.






Annonse:


Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS