I dag fikk Mari Maurstad Barn av Jordens pris
Mari Maurstad vinner av Barn av jordens Pris 2017

I dag fikk Mari Maurstad Barn av Jordens pris

Barn av Jorden Pris ble delt ut onsdag formiddag.
Lokal
Raymond Elde
Publisert : 07.06.2017 13:33
Sist oppdatert : 07.06.2017 15:42

Zulufadder ble opprettet av skuespilleren Mari Maurstad etter et besøk i Sør-Afrika for 12 år siden. Zulufadder er en privat fadderorganisasjon som startet med støtte fra Maris venner og bekjente, og med Maris store pågangsmot og ønske om å hjelpe barn i regionen Zululand. I dag bidrar mer enn 1 000 faddere fra Norge og andre steder i verden. Zulufadder er en ideell virksomhet, opprettet for å ivareta behovene til vanskeligstilte barn i Sør-Afrika.

Zulufadder hjelper sårbare barn som har mistet foreldrene sine som følge av hiv/aids epidemien i Sør-Afrika, eller som har det vanskelig av andre årsaker

Styret i stiftelsen Barn av Jorden synes Zulufadder med Mari Maurstad i spissen gjør en fantastisk jobb for barn i Zululand og er en verdig vinner av Barn av Jordens pris for 2017.

--Det er alltid spesielt å komme til Magerøya å oppleve møte mellom barn i Nordkapp og barn fra andre kulturer, samt møte med prisvinner. Det sier styreleder Kristin Rivelsrud Juul Møller til Radio Nordkapp.

Onsdag fikk Mari Maurstad og Zulufadder Barn av Jordens pris.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS