Misnøye med busskutt og dårlige veger i Nordkapp
Nordkapp formannskap, fredag 26. september.

Misnøye med busskutt og dårlige veger i Nordkapp

Det ble orientert om samferdselssaker i formannskapet.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 07.10.2025 21:30

Det er sterk misnøye i Nordkapp kommune med at tilbudet både på bybuss og FLEX til Gjesvær og Skarsvåg er redusert. Fra oktober blir det bare kjørt én gang i uken FLEX til fiskeværene, mot tre ganger i uken tidligere. Også det at bybussen om morgen fra Nordvågen er fjernet, slik at man ikke korresponderer med bussen innover fjorden, er kritisert av kommunen.

Samtidig er det frustrasjon over vegstandarden i Honningsvåg. Fylkesveien igjennom byen, Nordvågveien og Storgata, er svært dårlig, og flere bilister har fått skader. 

Den som fikk størst skade var fylkesordføreren selv, som punkterte etter å ha kjørt i et hull på fylkesveien ved Coop Extra.

Ordfører i Nordkapp, Jan Morten Hansen (Ap), orienterte formannskapet om samferdselssakene kommunen er opptatt av.

--I møtet med fylkeskommunen var samferdsel til stede, både politisk og administrativt, og da tok jeg opp prosessen vi har hatt på bussruter, både bybuss, FLEX, og vegstandarden igjennom Honningsvåg, sa Hansen.

Det er også stor frustrasjon om at det lange perioder ikke mulig å få tak i drosjer i Honningsvåg, blant annet på grunn av sjåførmangel.






Annonse:
https://www.facebook.com/events/741277705615675/?mibextid=wwXIfr&rdid=aE4PRTaLTNgyIwYc


Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS