
Omsatte 41 tonn ferske reker
I løpet av uke 36, fra mandag 1. til søndag 7. september, ble det omsatt 41 tonn ferske reker til en verdi av 3,5 millioner kroner, på samme nivå som forrige uke.
Størst kvantum ble fisket på Varanger med 14,3 tonn, deretter 10 tonn på Kvænangen, 7,5 tonn på Lyngen og 3,6 tonn på Ullsfjorden. Resterende kvanta under 2 tonn i hvert fangstfelt.
Taskekrabbe
I uke 36 ble det omsatt 174 tonn fersk taskekrabbe til en verdi av 2,6 millioner kroner. En nedgang fra 188 tonn/ 2,8 millioner kroner uken før, melder Norges Råfisklag i Fisknytt.
Mesteparten av kvantumet av taskekrabbe ble levert på Helgeland med 67 tonn, deretter følger Sør-Trøndelag med 59 tonn, Nordmøre med 18 tonn, Lofoten/Salten med 16 tonn og Nord Trøndelag med 14 tonn. Fordelt per mottak er Sleneset størst med 16 tonn, etterfulgt av Sørburøy 15 tonn og 15 tonn til Smøla som de 3 største mottakstedene. Så langt i år er det omsatt 1.420 tonn taskekrabbe til en verdi av 21 millioner kroner, til samme tid i fjor var det omsatt 1.736 tonn til verdi 24 millioner kroner.