Scandic ønsker å forlenge maksimaltiden på fem timer
Biler på Nordkapp har femtimers grense for parkering. (Arkivfoto)

Scandic ønsker å forlenge maksimaltiden på fem timer

Femtimersgrensen for parkering på Nordkapp har vært vellykket, ifølge Hans Paul Hansen, direktør for Scandic på Magerøya.
Lokal
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 12.08.2025 13:30

Scandic ønsker å forlenge ordningen med maksimaltiden for parkering på Nordkapp. Scandic mener femtimers grensen har vært vellykket. 

--Vi har internt gjennomført en foreløpig evaluering av dette tiltaket etter en måned, og kan konkludere med at det har virket etter hensikten. Parkeringsplassen er nærmest tom om natten og det er god flyt i trafikken ellers.  Makstiden har heller ikke ført til noen nedgang i trafikken. Tvert imot har det vært en økning i antall kjøretøyer målt mot samme periode i 2024, har direktør Hans Paul Hansen skrevet i et brev til Nordkapp kommune. 

I september i 2024 registrerte Scandic 3926 kjøretøyer på parkeringsplassen, utenom busser, og Scandic forventer en økning for september i år. Med dette som bakgrunn mener Scandic derfor at det vil være fornuftig å forlenge perioden hvor maksimal parkeringstid er fem timer frem til 1. oktober 2025. 

--Vi vil derfor be om at Nordkapp kommune godkjenner at perioden med fem timers maksimal parkeringstid på Nordkapp forlenges til 01.10.25. Dette sett opp mot løyvevilkårene gitt i kommunestyret 10.06.25, har Hansen skrevet i brevet. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS