Grieg i Finnmark er i de beste hender
Sarnesfjorden, ett av oppdrettsområdene i Nordkapp. (Arkivfoto)

Grieg i Finnmark er i de beste hender

Grieg Seafood Finnmark har over 200 medarbeidere i fylket.
Næring
Raymond Elde
Publisert : 18.07.2025 01:30

Konsernsjefen i Grieg Seafood mener Cermaq er godt posisjonert til å ta over virksomhetene i Finnmark.

--Cermaq deler våre verdier om å drive oppdrett med lavest mulig miljøavtrykk og best mulig fiskevelferd, samt å respektere og bidra til lokalsamfunnene rundt anleggene. Jeg er trygg på at regionene er i de beste hender og at de vil fortsette å skape lokale verdier langt inn i fremtiden, uttaler Nina Willumsen Grieg, konsernsjef i Grieg Seafood ASA, i en pressemelding.

--Store verdier har blitt skapt i selskapet over mange år. Jeg vil oppriktig takke alle ansatte for deres dedikasjon til Grieg Seafood, sier Grieg.

Ifølge Grieg Seafood i Finnmark er det over 200 medarbeidere som jobber på sjøanlegg, settefiskanlegg, slakteri eller kontor i Alta, Loppa, Nordkapp, Hammerfest, Lebesby og Hasvik.

Ifølge Altaposten, så leverte Grieg Seafood svakere resultater i årets første kvartal sammenlignet med i fjor; med resultat før skatt på minus 603 millioner kroner. Minus 301 millioner kroner første kvartal 2024.

Det var torsdag det ble kjent at Grieg selger seg ut av Finnmark. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS