Sterk vekst i overnattinger i Vest- og Indre-Finnmark
Sammenlignet med i fjor økte antall gjestedøgn i Vest- og Indre-Finnmark med 17,5 prosent i perioden januar til mai 2025, viser ferske tall fra Statistisk sentralbyrå.
Totalt ble det registrert 193 479 overnattinger ved hotell, campingplasser, hyttegrender og vandrerhjem i regionen i løpet av de fem første månedene av året.
Vest- og Indre-Finnmark er med det en av regionene i Nord-Norge som vokser mest. Bare Lofoten hadde høyere vekst, med en økning på 19 prosent. Tromsø fulgte tett bak med 16,1 prosent vekst.
Antall norske overnattinger i Vest- og Indre-Finnmark økte med 17 prosent, mens utenlandske overnattinger steg med 18,6 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.
--Nord-Norge har en økning på 12 prosent på hotell, camping, hyttegrender og vandrerhjem per mai sammenlignet med fjoråret, mens Norge totalt har en økning på 6 prosent, skriver NHO Reiseliv.