Senterpartiet sørger for lavere moms
Nancy Porsanger Anti, er Finnmark Senterpartis andre kandidat på stortingsvalglisten til høsten.

Senterpartiet sørger for lavere moms

Senterpartiet har en målsetting om å fjerne momsen på vann og avløp, har Nancy Porsanger Anti skrevet i et leserinnlegg.
Valg 2025
Raymond Elde
Publisert : 02.07.2025 01:30

Senterpartiet har sørget for at husstander vil få lavere regninger på vann- og avløp. Fra 1. juli i år reduseres momsen på vann- og avløpstjenester fra 25 prosent til 15 prosent, takket være Senterpartiet i regjering, ifølge Nancy Porsanger Anti. 

--Dette er en viktig seier for norske husholdninger. For en vanlig husstand med årlige vann- og avløpsgebyrer på 12 500 kroner, utgjør dette en lettelse på rundt 1 000 kroner i året. Reduksjonen vil gjøre kommunale vann- og avløpsgebyrer i snitt åtte prosent billigere, et merkbart grep for økonomien i mange hjem. Det skriver Nancy Porsanger Anti, som er Finnmark Senterpartis andre kandidat på stortingsvalglisten til høsten, i et leserinnlegg.

--Vi mener det er urimelig at folk skal betale merverdiavgift på en grunnleggende tjeneste som rent vann og forsvarlig avløp. Senterpartiet har derfor et tydelig mål om å fjerne momsen på vann og avløp helt, ifølge Nancy Porsanger Anti. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS