Kommunestyret vedtok bolystfond, skal gi både til forskjønning og fødselspremie
Nordkapp kommunestyre, tirsdag 10. juni 2025.

Kommunestyret vedtok bolystfond, skal gi både til forskjønning og fødselspremie

Bolystfond i Nordkapp kommune.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 12.06.2025 05:30

Nordkapp kommunestyre har enstemmig vedtatt å opprette et nytt bolystfond. Fondet skal i første omgang gi en liten gave til nyfødte i kommunen, men på sikt også støtte tiltak som forskjønner nærmiljøet.

Det er satt av 100 000 kroner fra kommunens disposisjonsfond i år.

Sirin Figenschou Høyen fra Høyre understreket at dette er et resultat av budsjettvedtaket i desember, og at ambisjonene for fondet er store selv om startbeløpet er beskjedent. Hun håper fondet kan vokse i fremtiden og bidra til større prosjekter. I mellomtiden skal det være mulig for både private og organisasjoner å søke støtte til forskjønning av områder der mange ferdes.

Hans-Arvid Hansen fra Arbeiderpartiet stilte spørsmål ved at formannskapet skal stå for saksbehandlingen, og mente det burde være administrasjonens ansvar. Han foreslo også at man i første omgang begrenser fondet til fødselspremier, for å gjøre ordningen enkel og oversiktlig.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS