
Norgesmester fra Honningsvåg
Inge Tapio, utflyttet honningsvåging, er norgesmester i fotball for lagene innenfor brann og redning.
Oslo brann og redningsvesen slo Kristiansand i finalen i straffesparkkonkurranse. Et ran, ifølge Tapio ettersom Kristiansand dominerte kampen.
Norgesmesterskapet ble arrangert i Bergen i slutten av mai. Årets mesterskap samlet 15 brannvesen.
Tapio forteller at han satt på benken i finalen, men det var en nervepirrende kamp.
Inge Tapio forteller om mange gratulasjoner etter at laget kom hjem fra Bergen med pokalen. Lagmesterskap henger høyt i brannvesenet.
Nordkapp deltar ikke
Etter norgesmesterskapet snakket Radio Nordkapp med Alexander Eliassen i Nordkapp brann og redning. Han fortalte at det var umulig for Nordkapp brannvesen å delta i slike mesterskap, ettersom store delen av styrken naturlig nok er borte fra hjemplassen under slike mesterskap. I tillegg er det store kostnader knyttet til slike turneringer, kostnader som vanskelig lar seg budsjettere i små kommuner med trang økonomi.