Mener havneforetaket er en viktig samfunnsutvikler
Nordkapp kommunestyre, tirsdag 10. juni 2025.

Mener havneforetaket er en viktig samfunnsutvikler

Ros til havneforetaket da kommunestyret behandlet regnskapet for Nordkapp havn KF.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 10.06.2025 13:30
Sist oppdatert : 10.06.2025 14:11

Det var bred enighet i kommunestyret da regnskapet for Nordkapp havn KF ble behandlet. Styreleder i havneselskapet Lars-Helge Jensen (H) orienterte om at regnskapet er revidert og klart, men at hoveddelen av virksomheten ligger i IKS, som skal behandles i havnerådet 20. juni.

Ole Håvard Olsen (Ap) tok ordet og understreket havnas betydning som samfunnsutvikler. Han sa at det er fantastisk at havna brukes riktig, og at den er viktig for både næring og infrastruktur. Olsen ga også ros til de som jobber i havneselskapet. 

Tor Mikkola (Sp) fulgte opp og pekte på den store innsatsen som er gjort for fiskeflåten. Han sa at arbeidet har vært formidabelt, og at det er noe alle kan være stolte av. Samtidig minnet han om at det ligger store utfordringer foran, særlig med tanke på infrastrukturen i havna.

Kommunestyret vedtok regnskapet enstemmig. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS