Russetalen
Russepresident Elisa Susanne Selvig-Hansen som holdt russetalen på Idrettshallen 17. mai.

Russetalen

Lokal
Raymond Elde
Publisert : 17.05.2025 17:30

!Idrettshallen 17 mai 2025.Det var russepresident Elisa Susanne Selvig-Hansen som holdt russetalen på Idrettshallen 17. mai.

Hun tok publikum med på en reise gjennom 13 år med skolegang – fra prøver og innleveringer til vennskap og fellesskap. Med både humor og alvor beskrev hun hvordan russetiden handler om mer enn fest og moro.
--Vi har delt notater midt på natta og fått hverandre til å le når alt virket håpløst, sa Selvig-Hansen.

Hun trakk også fram hvor heldige de har vært som har vokst opp i Honningsvåg, med muligheter til å delta i alt fra fotball og turn til korps og kulturskole. Samtidig minnet hun om at verden utenfor er i endring, og at det trygge lokalsamfunnet gir et viktig fundament for framtiden.

Russepresidenten takket både foreldre, lærere og lokalt næringsliv for støtten gjennom russetiden, og avsluttet med en tydelig påminnelse:

--17. mai handler om mer enn flagg og tog. Det handler om frihet, fellesskap og alt vi står for som samfunn, sa russepresident Elisa Susanne Selvig-Hansen.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS