Tydeligere på typiske arbeiderpartisaker
Tonje Brenna, nestleder i Arbeiderpartiet, holdt innledning til årsmøtet i Finnmark Arbeiderparti.

Tydeligere på typiske arbeiderpartisaker

Tydeligere på arbeiderpartisaker skal få velgere tilbake til Arbeiderpartiet, ifølge nestleder Tonje Brenna.
Politikk
Raymond Elde
Publisert : 09.04.2024 09:33
Sist oppdatert : 09.04.2024 09:37

Tonje Brenna, nestleder i Arbeiderpartiet, fikk mange sterke tilbakemeldinger fra delegatene under årsmøtet i Finnmark Arbeiderparti. Ved fylkestingsvalget 2023 mistet Arbeiderpartiet makten i Finnmark fylkeskommune. 

--Arbeiderpartiet må vokse i alle grupper, også blant unge og særlig blant unge menn. Det sier Tonje Brenna til Radio Nordkapp.!Tonje Brenna, nestleder i Arbeiderpartiet.

Tallene fra siste valg viser at seks prosent av guttene mellom 20 og 24 år stemte Arbeiderpartiet. Høyre hadde en oppslutning på 37 prosent i samme gruppe. 

--Unge menn er opptatte av å ha et sted og bo, arbeid å gå til, vite at det er orden i samfunnet og får de tjenestene de trenger. Unge menn er også opptatte av at det blir stilt krav til dem og at det stilles de samme kravene til andre, sier Brenna. 

--Det å bli tydeligere på typiske arbeiderpartisaker skal få velgerne tilbake, sier Tonje Brenna. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS