Kjøper tilbake internatet på Sarnes?
Nordkapp formannskap (planutvalget), desember 2023.

Kjøper tilbake internatet på Sarnes?

Pålegget om å rive internatet på Sarnes har ikke blitt gjennomført.
Politikk
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 22.01.2024 21:59

Kommunedirektøren i Nordkapp foreslår for planutvalget at kommunedirektøren igangsetter arbeidet med tilbakekjøp av Eiendommen internatet på Sarnes. 

Ved salget av internatet på Sarnes ble det kontraktsfestet et pålegg om ferdigstilling av miljøsanering og rivning, innen 1 år etter tinglyst hjemmelsoverføring fra kommunen. Det ble også kontraktsfestet at dersom ettårsfristen oversittes har Nordkapp kommune ubetinget rett til å kjøpe tilbake eiendommen. Kjøpesummen skal være én krone. 

Arbeider med rivning og miljøsanering ble satt i gang, og en del av bygningsmassen ble revet. Arbeidene stoppet opp i 2023, og har ikke kommet i gang igjen.

Kommunedirektøren har i saksfremlegget til medlemmene i planutvalget (formannskapet) skrevet at kjøper har flere ganger vært i dialog med kommunen, med informasjon om de har til hensikt å fullføre arbeidene. En ny og utvidet frist ble gitt for at de skulle ha tid nok til fullføringen. Den nye fristen er nå oversittet, og det er ikke kommet noe konkret utspill om at de fysiske arbeidene er i ferd med å starte opp igjen.

Planutvalget i Nordkapp skal behandle saken på møtet 30. januar. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS