
Jensen og Andreassen har solgt Nordkapp Regnskapsbyrå
Lars Helge Jensen og Kjell Andreassen har solgt Nordkapp Regnskapsbyrå, et selskap som ble startet i 1987.
Det er Accountor-kontorene Wiiks Regnskapskontor i Kjøllefjord, Komplett Regnskap i Hammerfest, Tøco i Harstad og Mosjoen Regnskapskontor som har kjøpt selskapet.
--Vi har funnet noen naturlige samarbeidspartnere som kan bygge det vi har bygget opp videre. Det sier Lars Helge Jensen til Radio Nordkapp.
Kriteriene i prosessen har vært at kontoret skal bestå.
--Vi har et ansvar for våre ansatte og kunder som vi har hatt i mange år. Derfor har det vært viktig for oss at kontoret består og drives videre i litt av den ånden som vi har hatt, sier Jensen.
Accountor Nordkapp har åtte ansatte, og har kunder lokalt, regionalt og nasjonalt. Lars Helge Jensen og Kjell Andreassen skal fortsatt jobbe hos Accountor Nordkapp.
Kjell Andreassen mener salget er en naturlig prosess i alderen han og Jensen har kommet i. Prosessen har pågått et par år.
Bjørn Pedersen, Kjøllefjord, en av de nye eierne, sier at for de nye eierne er det viktig at Nordkapp Regnskapsbyrå er et lokalt kontor i Honningsvåg med arbeidsplasser lokalisert i Nordkapp.
Den endelige kontrakten mellom partene ble undertegnet 11. oktober.