
Scandic inviterer til den største frokostfesten noensinne
Scandic skal markere 60-årsjubileet med den største frokosten i konsernets historie.
8. november blir det arrangert frokost på alle Scandic-destinasjonene, en frokost der målsettingen er mer enn 30 000 gjester. Dette er det største frokosteventet Scandic har arrangert.
Det er forhåndspåmelding, og inviterte gjester må huske å registrere seg til frokosten innen påmeldingsfristen.
Hans Paul Hansen, direktør for Scandic på Magerøya, forteller at de lokalt sender ut invitasjoner. Hansen ber alle som får invitasjon, om å registrere seg så fort som mulig og innen 3. november. Hansen legger til at Scandic er stolt av frokosten de tilbyr og er frem til frokostfesten onsdag 8. november.
Frokosten i Nordkapp blir arrangert hos Scandic Bryggen.
Scandics reise begynte i 1963 i Laxå, Sverige. Kjeden startet som Esso Motorhotell, et innovativt konsept som var det første i sitt slag på det svenske hotellmarkedet. I 2023 feirer Scandic sitt 60-årsjubileum med mer enn 19 000 teammedlemmer, 280 hoteller og 58 000 hotellrom i drift og under utvikling i seks land, ifølge nettstedet scandichotelsgroup.com.