
En stolt pappa
Det var en stolt pappa som var tilstede i rådhussalen da Jan Morten Hansen (Ap) ble valgt til ordfører tirsdag kveld.
--Man kjente det både i hjertet og halsen da han ble valgt til ordfører. Det er klart man er stolt, sier Hans-Arvid Hansen til Radio Nordkapp.
--Han Jan Morten har alltid vært engasjert, og vært aktiv i idrett og korps. Det tror jeg er en viktig opplæringsarena for mange lokalpolitikere, sier Hansen.
Hans-Arvid Hansen var den 23. ordføreren i Nordkapp, fra 1992 til 1997. Han var rådmann fra 1997 til 2001.
--Det er stor forskjell på å være ordfører i dag enn da jeg var ordfører for 30 år siden. Da var alt på papir, i dag er alt elektronisk. Det som er like viktig i dag som den gang, er å være et godt lag i formannskapet og kommunestyret. Det sier Hans-Arvid Hansen.