Stjernekamp-deltaker Elle Maija Klefstad Bær
Elle Maija Klefstad Bær under Oggasjakka 2022. (Arkivfoto: Oggasjakka/Simen Omland)

Stjernekamp-deltaker Elle Maija Klefstad Bær

For noen i Nordkapp, og enda flere i Finnmark er det kjentfolk på scenen under Stjernekamp.
Kultur
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 15.08.2023 05:30

Mandag presenterte NRK deltakerne i Stjernekamp 2023. En av deltakerne er Elle Maija Klefstad Bær, en artist med familie i Honningsvåg. 

Vokalisten og gitaristen fra Karasjok har markert seg innen samisk musikk siden tenårene og kombinerer joik, sang og gitarspilling. Som 16-åring ble hun gitarist i det samiske popbandet Rolffa, som fortsatt holder sammen i dag. I 2022 lagde hun musikk med Mustafa Hasan, kjent fra NRK-serien Uønsket og sin kamp for å få bli i Norge. Sammen opptrådte de på Riddu Riđđu-festivalen med en miks av rap og joik, ifølge NRKs omtale av artisten. 

Elle Maija Klefstad var en av artistene under Oggasjakka 2022. 

Bær skal konkurrere mot artistene Aleksander With, Mia Gundersen, EHI, Mari Bella, Damien, Odd René Andersen, Melis, Adrian Sellevoll og Tone Damli. 

Temaene i Stjernekamp er egen sjanger, rock, norske favoritter, opera, hits fra 90-tallet, country, hiphop, vise, storband og latinopop. 

Det er premiere for Stjernekamp, lørdag 2. september. 

Den populære sangkonkurransen ble ikke arrangert i fjor, blant annet på grunn av fotball-VM. Det var første gang siden 2012 at NRK ikke sendte Stjernekamp. 

Tidligere vinnere er blant annet Bilal Saab og Ella Marie Hætta Isaksen. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS