Kan søke om midler til sommeraktiviteter
Målet er å skape sommerjobber for ungdom som kan bidra til sommeraktiviteter for barn og unge. (Illustrasjonsfoto)

Kan søke om midler til sommeraktiviteter

Gjensidigestiftelsen utlyser nok en gang en støtteordning som skal gi barn og ungdommer sommeraktiviteter.
Riks
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 12.02.2023 21:25

Gjensidigestiftelsen har hatt kjempesuksess med sommeraktiviteter siden 2020, og inviterer små og store organisasjoner til å søke om midler til å gjennomføre sommeraktiviteter for barn og ungdom.

Stiftelsen ønsker at flest mulig kan ha noe å glede seg til i sommer. Alle som vil skape sommerjobber for ungdom i tilknytning til aktivitetene, oppfordres spesielt til å søke.

--De siste årene har vært vanskelige for alle. Først med koronasituasjonen som har preget muligheten til sommeraktiviteter de siste tre årene, men også i 2023 er det mye usikkerhet rundt økt prisvekst og høye renter. Derfor vet vi at det å skape gratisaktiviteter for barn og unge blir viktig også i år. Vi har fått svært mange positive tilbakemeldinger på sommerutlysningene de siste tre årene, og gjentar derfor suksessen i år. I 2022 deltok rundt 140 000 barn på sommeraktiviteter finansiert av Gjensidigestiftelsen, og av disse fikk 3 700 ungdommer sommerjobb. Det var totalt 6 500 dager med aktiviteter fordelt på alle de 350 organisasjonene som gjennomførte aktiviteter, sier Ingrid Tollånes, leder for utdelinger i Gjensidigestiftelsen, i en pressemelding. 

Som tidligere støtter Gjensidigestiftelsen lag og foreninger som ønsker å gi barn og ungdom et tilbud om aktiviteter i skoleferien. Det er mulig å søke om midler til å involvere ungdommer i planleggingen og gjennomføringen av aktivitetene for andre barn og ungdommer.

Søknadsfristen er satt til 1. mars, på gjensidigestiftelsen.no. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS