Dialogmøte om Regional transportplan for Finnmark
Fastlandsforbindelsen til Magerøya ble etter hvert et prosjekt som kan kom inn planene. (Illustrasjonsfoto)

Dialogmøte om Regional transportplan for Finnmark

Nordkapp, Måsøy og Porsanger skal møte i Alta, mens Gamvik, Lebesby, Båtsfjord og Berlevåg har møte i Tana.
Samferdsel
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 02.12.2022 01:30

Troms og Finnmark fylkeskommune har invitert til dialogmøte om Regional transportplan for Finnmark 2024-2033. 

Regional transportplan er det viktigste virkemidlet for å nå de langsiktige utviklingsmål og satsingsområder innen samferdselssektoren i Finnmark. Planen skal sette retning for 
samferdselsområdet i Finnmark, og er det øverste regionale styringsverktøyet innenfor samferdsel i fylket.

Fylkeskommunen avholder to dialogmøter i løpet av januar der målgruppen er administrativ og politisk ledelse i kommunene, regionråd, representanter fra transportnæringen, næringslivet, ungdomsråd, eldreråd og råd for personer med funksjonsnedsettelser. Fra Troms og Finnmark Fylkeskommune deltar politisk- og administrativ ledelse. 

Til møtet i Tana 17. januar 2023 er Karasjok, Gamvik, Lebesby, Sør-Varanger, Nesseby, Tana, Vadsø, Vardø, Båtsfjord og Berlevåg invitert. Til møtet i Alta 19. januar er Kautokeino, Alta, Nordkapp, Hasvik, Loppa, Hammerfest, Måsøy og Porsanger invitert. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS