Kortbaneliv på NRK1
TV-serien «Kortbaneliv». (Foto. Skjermdump episode 1, «Melkeruta».

Kortbaneliv på NRK1

Serie om kortbanenettet, viktig for kommuner i blant annet Finnmark.
Samferdsel
Raymond Elde
Publisert : 19.10.2022 13:30

!Skjermdump Kortbaneliv NRK.tvOnsdag kveld er det premiere på NRK1, på TV-serien «Kortbaneliv» som tar for seg livet langs Finnmarkskysten. 

--Langs Finnmarkskysten finner vi en av verdens tøffeste flyruter. Kortbanenettet, samhold og uredde piloter knytter liv og folk sammen. Vi ønsker å fortelle hvor viktig dette rutetilbudet er for livet langs kysten, sier regissør Kristian Sønvisen Bye til Radio Nordkapp.

--Alle vet at det er utfordringer å fly til Honningsvåg. Det kan være mange dager hvor det ikke lander fly på grunn av været. Vi holdt på å bli værfast så lenge i Honningsvåg da vi laget serien, at ei stund så det ut som vi måtte feire jul på et lite hotellrom i Honningsvåg. Det sier Kristian Sønvisen Bye,

«Kortbaneliv» er en TV-serie på fem episoder. Den første episoden «Melkeruta» ligger på NRK-TV på internett








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS