Hedret tidligere styreledere i fotballkretsen
Fra venstre: Viggo Bjarne Kristiansen og Raymond Elde.

Hedret tidligere styreledere i fotballkretsen

Viggo Bjarne Kristiansen var en av gjestene på 100-årsmarkeringen til Finnmark Fotballkrets.
Sport
Raymond Elde
Publisert : 27.10.2021 17:30

Det var en brytningstid for fotballen, forteller Viggo Bjarne Kristiansen om perioden da han var leder av Vest-Finnmark Fotballkrets fra 1974 til 1975.

Han var også leder av Honningsvåg Turn & Idrettsforening på midten av 1970-tallet da foreningen blant annet tok initiativ til å etablere Nordkappfestivalen som startet opp i 1977. 

--Jeg tenker tilbake på tiden i Honningsvåg som en fin tid. Ikke minst kampen som nordnorsk fotball hadde for at fotballen skulle bli en del av nasjonal fotball, sier Viggo Bjarne Kristiansen til Radio Nordkapp.!Fra venstre: Viggo Bjarne Kristiansen på scenen samme med tidligere kretsleder Nils Roger Simensen og Hauk Johnsen.

Finnmark fikk ikke være med i det all norske seriesystemet før i 1977. 

--Fotballfamilien har alltid vært konservativ. Det var utrolig alle de argumentene som mannfolkene brukte mot jentefotball på 70-tallet, sier Kristiansen. 








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS