Wizz Air legger ned innenlands i Norge
Wizz Air legger ned innenlandsruter i Norge. (Foto: Wizz Air)

Wizz Air legger ned innenlands i Norge

Samferdsel
Raymond Elde
Publisert : 30.05.2021 15:45

Lørdag ble det kjent av Wizz Air legger ned alle innenlandsruter i Norge etter syv månders dridt.

Det skjer bare en uke etter at de sendte ut en pressemelding om at de 15. juni skulle starte med å fly Oslo- Alta- Oslo.

Det ungarske flyselskapet avvikler flytrafikken innenlands i Norge fra 14. juni, men opprettholder tilbudet med flyreiser utenlands.

– Jeg kan bekrefte at Wizz Air vil stanse flyreiser i innenlandsmarkedet i Norge fra og med 14. juni, skriver kommunikasjonsdirektør Andras Rado i en e-post til E24 lørdag morgen.

– Beslutningen baserer seg på finansielle og kommersielle vurderinger. Selskapet flytter kapasitet til andre markeder, skriver Rado.

Fredag kveld stoppet Wizz Air muligheten for å bestille billetter innenlands i Norge. E24 har siden dette forsøkt å komme i kontakt med det ungarske flyselskapet for å få klarhet i årsaken til den plutselige stansen.

Flyselskapet hadde i sommer planer om å fly til Alta fire ganger i uken; tirsdag, torsdag, lørdag og søndag.
På grunn av pandemien har Wizz Air gitt kundene muligheten til å endre planlagt reise uten kostnader. 
Til Kirkenes var det planer om forbindelsen fra Oslo tre ganger i uken; mandag, onsdag fra fredag fra 14. juni.








Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS