
Sparebank1 Nord-Norge ga ungdomsklubben 50 000 kroner
Tirsdag kveld fikk ungdomsklubben i Honningsvåg 50 000 kroner fra Samfunnsløftet, Sparebank1 Nord-Norge.
--Det er flott at jeg kan overlevere 50 000 kroner til ungdomsklubben. Dette er et tiltak vi støtter, sier Tor Kyrre Olsen ved Sparebank1 Nord-Norge, avdeling Honningsvåg, til Radio Nordkapp.
--Pengene kommer godt med og skal brukes til blant annet gaming-utstyr, sier klubbleder Inger Johanne Sandvik.
--Vi tar sikte på at vi kan ha én kveld åpent for barneskoleelever, én kveld for ungdomsskolen og én kveld for videregående skole. På grunn av pandemien har vi holdt stengt, men jeg håper vi kan bruke tiden fram til åpningen til å få et klubbstyre på plass. Har man ideer og forslag, ta kontakt. Det sier Inger Johanne Sandvik.
--Har fått mange fine innspill fra ungdomsrådet. Nå må vi finne nye personer som engasjerer seg i et klubbstyre, sier Steffen Ditløvsen, virksomhetsleder for kultur.
Samfunnsløftet henter pengene fra overskuddet i banken. Pengene skal gå til gode prosjekt i lokalsamfunn.