Havøysund Patentslipp løfter båtene på land
Havøysund Patentslipp har tatt i bruk den nye kranen som kan løfte 80 tonn.
--Denne vil gi oss en helt annen fleksibilitet. Nå løfter vi båtene på land og de får hver sin vogn, sa Bernth Sjursen, daglig leder i Havøysund Patentslipp, under vårseminaret til Nordkappregionen Næringshage.
--Våre kunder er alle typer båter fra hele landet. Denne opprustingen har ført til at båter ligger i kø for å komme i gang med vårpussen, sier Sjursen.
--Patentslippen er med 29 arbeidsplasser en stor arbeidsgiver i Havøysund. Vi bruker LOSA aktivt slik at vi får rekruttert arbeidskraft. De siste årene har vi måtte hente arbeidskraft fra utlandet for at vi skulle få fagfolk, sier Bernth Sjursen.
Havøysund Patentslipp ble etabler i 1935.
Valgte Nordkapp
Nordkappregionen Næringshage arrangerte vårseminaret i Honningsvåg onsdag 25. mai.
Patentslippen hadde valget mellom næringshagen i Nordkapp og Hammerfest, men valgte medlemskap i Nordkappregionen Næringshage.















