Formannskap på fem
Et flertall i kommunestyret har vedtatt at antallet i formannskapet skal reduseres fra syv til fem medlemmer. Det var Høyre som stemte for å beholde syv medlemmer.
--Det vil være unaturlig å beholde syv medlemmer i formannskapet fordi kommunestyret er redusert til 19. Det vil være over 30 prosent av kommunestyret som sitter i formannskapet, sa Ole Håvard Olsen, gruppeleder for Arbeiderpartiet, i kommunestyret.
--Det er ikke heldig for demokratiet at Arbeiderpartiet får rent flertall i formannskapet, noe partiet vil gjøre med fem medlemmer. Derfor vil vi beholde et formannskap på syv medlemmer, sa Lars-Helge Jensen som er gruppeleder for Høyre.
--De viktigste avgjørelsene tas i kommunestyret og her har ingen av partiene rent flertall. Jeg ser på formannskapet som et arbeidsutvalg, sa Hans Arvid Hansen (Ap).















