Ta kontakt med menigheten
Fra venstre: Marie Therkjelsen, Audhild Andreassen, Wenche Andersen, Mariann Pedersen Bårdsnes, og Trine Jensen.

Ta kontakt med menigheten

Nordkapp menighet forbereder jul for den delen av befolkningen som har det tøft i Nordkapp.
Lokal
Raymond Elde
Publisert : 27.11.2020 13:43

Nordkapp menighet ber dem som trenger hjelp med julemat eller julegaver om å ta kontakt i god tid før jul. 

--På grunn av pandemien er det ikke mulig å arrangere åpen førjulskveld som vi gjorde i fjor. Vi får i år Corner til å lage julemat, så skal vi porsjonere julematen slik at den kan hentes torsdag 17. desember. Det sier Trine Jensen i Nordkapp menighet til Radio Nordkapp.

--Det har kommet inn mange flotte julegaver. Er det noen som har mer å gi, er det bare å levere på menighetshuset. Vi har fått inn 20 000 kroner på et lotteri, og det er opprettet en spleis ««jul for alle i Nordkapp» på internett. Det sier Mariann Pedersen Bårdsnes.

--Jeg frykter det er mange som ikke tør å ta kontakt, selv om dem har det vanskelig og dårlig råd. Man skal ikke være redd for å gjøre en henvendelse til oss i menigheten, sier Jensen. 


BransjeguidenPublisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS