God politibemanning i Nordkapp, men politiet må prioritere
Politiet er tilstede i Nordkapp med god bemanning, men må prioritere sakene. (Illustrasjonsfoto)

God politibemanning i Nordkapp, men politiet må prioritere

Politiet må gjøre prioriteringer, og det blir prioritert over hele landet; ikke bare Nordkapp og Finnmark.
Lokal
Bjørn Magne Solvik
Publisert : 06.11.2026 13:30
Sist oppdatert : 06.11.2026 13:33

Selv om politiet har god bemanning i Nordkapp, må politiet prioritere oppgavene som skal gjennomføres. 

Jens Brokmann, daglig leder STAY 9750 AS, har skrevet et leserinnlegg publisert på Radionordkapp.no. I leserinnlegget har Brokmann skrevet at politiet dukket opp etter 13 timer. 

Leif Magne Thomassen, politistasjonssjef i Hammerfest og dermed i regionen som dekker Nordkapp, forteller at det var ingen ting som tilsa at politiet måtte rykke ut på tidspunktet. Det ble avtalt med melder at politiet skulle komme senere på dagen. Det kom oppdrag som ble prioritert høyere enn dette oppdraget og dermed gikk det 13 timer før politiet kom. 

Thomassen skjønner reaksjonene, men han forteller at politiet må prioritere. Han forteller at hvis dette hadde skjedd i Hammerfest, ville prioriteringen vært den samme. 

Politiet har god bemanning i Nordkapp for tiden, ifølge Thomassen. 

Politistasjonssjefen forteller at Nordkapps befolkning skal være trygg på at skjer det alvorlige ting, rykker politiet ut og ivaretar beredskapen. 




Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS