Kristina på 2. plass
Her har Kristina Hansen akkurat mottatt en rekke gratulasjoner etter å ha blitt nominert på 2. plass

Kristina på 2. plass

Med stående applaus ble Kristina Hansen Nordkapp, nominert på andre plass til Troms og Finnmark Arbeiderpartis fylkestingsvalgliste for 2019.
Valg 2019
Raymond Elde
Publisert : 24.03.2019 13:02
Sist oppdatert : 25.03.2019 14:43

Også første plass ble vedtatt med akklamasjon, Bjørn Inge Moe, Kåfjord i Troms.

Dette er fra partiets side fylkesrådslederkandidat og fylkesordførerkandidat til høstens valg.

Etter dette startet nomineringen av tredje kandidat med skriftlig votering mellom Tarjei Jensen Bech og Remi Strand. 133 stemmer til Tarje Jensen Beck – 19 for Remi Strand.

4. plass Sigrid Ina Simonsen, Harstad!Stine Akselsen, snakket lørdag om fiskeripoltikk under programdebatten
5. plass Tor Inge Hoaas, Tromsø
6. plass skriftlig votering mellom Kristin Rajal, Tana og Stine Akselsen, Lebesby, Stine nominert med 113 stemmer.

Hele lista

  1. Bjørn Inge Mo 
  2. Kristina Hansen       
  3. Tarjei Jensen Bech 
  4. Sigrid Ina Simonsen
  5. Tor Inge Hoaas
  6. Stine Akselsen
  7. Bjørn Johansen LO
  8. Marta Hofsøy Tromsø
  9. Mari Siljebråten Bardu
  10. Silje Vollan Nilsen AUF
  11. Geir Ove Bakken Alta  
  12. Synnøve Søndergaard LO
  13. Maren Bakkevoll AUF
  14. Kristin Rajala Tana
  15. Odne Stunes Sør-Varanger
  16. Kristin Røymo Tromsø
  17. Kjetil Johnsen Senja  
  18. Hilde Søraa Alta
  19. Isak Mattis Buljo Kautokeino
  20. Eva Ottesen Gratangen  
  21. Kim Håkon Pedersen Salangen
  22. Eldbjørg Mathisen Karasjok
  23. Ståle Olsen Båtsfjord
  24. Niklas Johansen AUF
  25. Torbjørn Skogstad Balsfjord
  26. Sylvi Jane Huseby  Hammerfest
  27. Remi Strand Vardø
  28. Hanne Linaker Bardu
  29. Halvar Hansen Harstad
  30. Mariann Wollmann Magga Sør-Varanger
  31. Christian Bergeton Claussen AUF  
  32. Malin Bredal Woll  AUF
  33. Øystein Skallebø Skjervøy
  34. Bente Haug  Alta
  35. Maung San Lwin Sør-Varanger
  36. Tove Karoline Knutsen Tromsø
  37. Øyvind Evanger Nordreisa
  38. Anne Mette Bæivi Hammerfest
  39. Torkjell Johnsen Porsanger
  40. Sigrund Hestdal Nordreisa
  41. Kurt Klaussen Balsfjord
  42. Merethe Nilsen Porsanger
  43. Werner Hansen Nordkapp
  44. Åshild Hansen Skjervøy
  45. Arne Bergland Senja
  46. Marit Kirsten Anti Gaup Karasjok
  47. Steinar Karlstrøm Alta
  48. Eirin Kjær Balsfjord
  49. Arild Braathen Målselv
  50. Hilde Fagerhaug Nordkapp
  51. Reidar Nilsen Hasvik
  52. Linn Katariina Henriksen Ibestad
  53. Oddbjørn Eidissen Tromsø
  54. Hildegunn Londal Alta
  55. Stein Thomassen Loppa
  56. Sigrid Mathisen  Kvæfjord
  57. Thomas Birkeland Senja
  58. Lena Bergeng Sør-Varanger
  59. Trond Einar Olaussen Gamvik
  60. Siri Sandbakken Målselv
  61. Geir Johnsen  Tromsø
  62. Asbjørn Rasch Tromsø
  63. Jarle Andreassen Nesseby





Annonse:
Bransjeguiden



Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS