Har bygd seg opp sakte, men sikkert

Historien til familiebedriften Nordkappferie i Gjesvær startet for ti år siden. Sakte men sikker har de bygd seg opp, og siste skrik hos reiselivsbedriften er splitter ny leilighet med badstue, boblebad på terrassen og en upåklagelig utsikt.
Næring
Christine Gamst Vitikka
Publisert : 20.07.2012 13:43

Nordkappferie er i sluttfasen av utbygginga av rorbua ved kaia. Her kan man få et eksklusivt opphold i den nyoppussa leiligheta med badstue, flott utsikt rett til Gjesværstappan og boblebad på terrassen.
Historien til familiebedriften Nordkappferie i Gjesvær startet for ti år siden. Sakte men sikker har de bygd seg opp, og siste skrik hos reiselivsbedriften er splitter ny leilighet med badstue, boblebad på terrassen og en upåklagelig utsikt.

Medeier i familiebedriften, Edelh Ingebrigtsen forteller til Ukeslutt at den siste uka har vært stort sett som veldig mange av de andre ukene i sommersesongen.

--Det går på alt fra det å ta i mot gjester, ta vare på dem, gjøre klart leilighetene og vasking etter at de er reist. I tilegg er vi i sluttfasen av en utbygging vi har holdt på med i snart et år. Så vi holder også på med mye praktiske ting. Vi har gjort oss ferdig med malinga denne uka, men det gjenstår enda en del med innredninga av konferanserommet, forteller Ingebrigtsen.

Nordkappferie har tre leiligheter med 16 sengeplasser.

Hør mer om Nordkappferie i Radio Nordkapps faste Ukeslutt-spalte fredag mellom 16 og 17 og reprisen 17 og 18.
Gjesvær er kåret som én av Norges 25 beste reisemål av Innovasjon Norge.







Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS