Premieutdeling i Filmfesken

Lørdag var det premieutdeling av konkurransen ”Filmfesken” på ”Turn”. Det var totalt 8 innsendte bidrag, 6 fra Hammerfest, 1 fra Alta og 1 fra Nordkapp.
Kultur
Greta Andersen
Publisert : 18.09.2006 15:38

Andreas Bellika Nilsen og Tom Cato Nilsen fikk 2. plass i ”Filmfesken”.
Lørdag var det premieutdeling av konkurransen ”Filmfesken” på ”Turn”. Det var totalt 8 innsendte bidrag, 6 fra Hammerfest, 1 fra Alta og 1 fra Nordkapp.

Vinneren ble Aina Beate Larsen med filmen ”Fishisme”. Hun vant 3 000 kroner og et kunstverk av Eva schmutterer.

Nummer to ble Andreas Bellika Nilsen og Tom Cato Nilsen med bidraget ”Sånn er livet”. De fikk 1 500 kroner og et lignende kunstverk.

På grunn av at det kun var ett bidrag fra videregående skole valgte juryen å slå sammen begge klassene og delte ut premier til de som fikk 1. og 2. plass.

--Det er utrolig vanskelig å lage en film på ett minutt med et budskap, men dette klarte vinneren. Det var en vakker, poetisk og morsom film, sier Gørild Mauseth.

Juryen besto av Gørild Mauseth, Tommaso Mottola, Vincenzo og Piero Ferrari, Maren Johnsen og John Morten Nordang.








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS