Mer til regionale filmtiltak for barn og unge

Regjeringen gir et tilskudd på 2,8 millioner kroner til Norsk kino- og filmfond, øremerket regionale filmtiltak for barn og unge.
Kultur
Raymond Elde
Publisert : 19.05.2013 09:45

Regjeringen gir et tilskudd på 2,8 millioner kroner til Norsk kino- og filmfond, øremerket regionale filmtiltak for barn og unge.

Som følge av nedgangen i salget av DVD-er har inntektene til Norsk kino- og filmfond (NKFF) de senere år blitt redusert. Film & Kino, som forvalter fondsmidlene, har dermed vært nødt til å redusere sine tildelinger til en rekke tiltak, herunder tiltak for barn og unge. Det er derfor ønskelig å gi NKFF tilskudd i 2013 for å sikre videreføring av regionale filmtiltak for barn og unge i hele landet.

--Jeg tar den økonomiske situasjonen til Film & Kino alvorlig, og vi ser nå på alternativer når det gjelder finansieringen av Norsk kino- og filmfond, skriver kulturminister Hadia Tajik i en pressemelding.

--Vi har langt på vei nådd målene for produksjon, økt kvalitet og publikumsvekst, nå er det behov for å gå gjennom ansvaret for formidling av film. Dette er noe departementet vil se nærmere på, ifølge Tajik.
 

 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS