Lennon McCartney & Jonathan Måse

Over 200 publikummere var møtt fram på Turn onsdag kveld for å høre Honningsvåg blandakor med konserten ”Lennon, McCartney & Jonathan Måse”.
Kultur
Raymond Elde
Publisert : 14.06.2012 09:35

Honningsvåg blandakor og Scene Finnmark
Over 200 publikummere var møtt fram på Turn onsdag kveld for å høre Honningsvåg blandakor med konserten ”Lennon, McCartney & Jonathan Måse”.

Konserten var bygd opp som en fortelling der Jonathan Livingstone Måse fortalte om sitt fugleliv på forskjellige nivåer. Honningsvåg blandakor framførte melodier av John Lennon og Paul McCartney.

Scene Finnmark sto for musikken og sammen med sangsolister og koret gjorde det hele til en flott musikalsk opplevelse.

Fortelleren hadde en solid posisjon i forestillingen og klarte å holde oppmerksomheten oppe hos publikum i en time og ført minuttene som det hele varte.

Boka om Jonathan Livingston Seagull ble skrevet av Richard Bach i 1970 og det dannet grunnlaget for teksten til fortelleren.

Musikken til Lennon og McCarney har vi alle et forhold til og Blandakortet var flik til å velge kjente og ikke så veldig kjente melodier fra Beatles rikholdige katalog.

Program og medvirkende TRYKK HER

Honningsvåg blandakor og Scene Finnmark Fortelleren, Jan Magne Gaare







Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS