Unge Nordkapptalenter
![]() |
| Litt skummelt var det, men ikke nok til å skremme jentene fra å delta i år også. Mia Fagerhaug Larssen, Heidi Riise Samuelsen og Mia Kristin Karlsen oppfordrer også andre barn og unge om å delta. |
I år som i fjor foregår showet i Jubileumsteltet, med Stofi og Destinasjon 71 grader nord i kulissene. Pengepremie vanker til 1., 2. og 3. plass, og påmelding skjer til Stofi ved Erlend Johnsen eller Destinasjon 71 grader nord ved Runar Johnsen.
Man kan også møte opp og melde seg på rett før konkurransen.
--Vi ønsker å gi et tilbud også til barn, ikke bare voksne. Vi så i fjor at det var mange som deltok, så vi håper flest mulig stiller opp også i år. Uansett hvilket talent man har, og gjerne en kategori som ikke har vært med før. Det kan være sang, instrumental, triksing med ball, beatboxing osv, sier Runar Johnsen, medarrangør for Jubileumsteltet.
Omtrent 20 barn deltok i konkurransen i fjor. Det var beatboxeren Marcus André som vant i 2011. Nå gjenstår det å se hvem som på mandag blir Nordkapptalent 2012.
I fjor deltok femteklassingene Mia Kristin, Heidi og Mie med sin egenskrevne låt Milkshake. Å delta på Nordkapptalenter synes de var kjempemorsomt.
--Det var morsomt men vi var også nervøse og redde for å gjøre feil. Vi deltok fordi vi synes det er artig å spille og synge. Vi blir nok å delta i år også, men vi har ikke bestemt oss enda for med hva, så det må vi tenke på i helga, sier jentene til Radio Nordkapp.
















