Festivaltelt med masse liv
![]() |
| Rudolf Davidsen har ansvaret for festivalteltet. |
--Jeg fikk ideen da jeg var på ferie i Tyskland. Der var det masse liv rundt et festivaltelt. Det ble en drøm som nå har gått i oppfyllelse, sier Rudolf Davidsen.
Torsdag, fredag og lørdag, vil det være et festivaltelt ved Nordea. Teltet vil åpne på formiddagene, og skal ha åpent utover kveldene og nettene.
Variasjon
Det blir et variert program i festivalteltet.
--Det vil bli kultur fra flere land i teltet. Det blir mat, dans, drama og forelesning om gestaltterapi. I tillegg skal mange ulike band underholde. Vi får også besøk av et band utenfra som heter Fyzzbox Voodoo. De spiller kjempegod musikk. Det blir også Kaffe Lørv Band i teltet, sier Davidsen.
--De lokale aktørene som skal opptre er The Beat Pack, Jens Elektro, Trond Djourney, Ingar Håkonsen Bena, Orphans Call og kanskje enda flere etter hvert, sier Davidsen.
Davidsen har fått en avtale med Lakselv og leier et større telt. Teltet blir rigget opp på onsdag. Teltet skal ha plass til 200 personer. Festivalteltet har fått skjenkebevilling for øl og vin.
--Festival betyr å være sosial, altså gå ut å treffe andre mennesker. Derfor er det viktig at byen lever og er fylt med liv, sier Davidsen.
















